Update

IG Manufacturing bezoekt Vision, Robotics & Motion

Ndus3 Innovation Group Manufacturing
Daan | 23 juni 2025 - 1 min leestijd - Markt

Op donderdag 12 juni bracht de Innovation Group Manufacturing een bezoek aan de Vision, Robotics & Motion beurs in de Brabanthallen in Den Bosch. Zoals de naam al doet vermoeden stond de beurs volledig in het teken van vision technologie, robotica en motion.

Op het beursplein waren veel bekende partijen vertegenwoordigd, zoals hardwareleveranciers ifm, Sick, Beckhoff en Festo, maar ook concullega’s als EKB en Brisq Automation, en hogescholen zoals Fontys en Windesheim. Een mooie mix van leveranciers, integratoren en kennisinstellingen dus.

Wat opviel, was de nadruk op de (veronderstelde) noodzakelijkheid van AI. In sommige gevallen ging het om concrete toepassingen, zoals AI-gestuurde hoogsnelheidsinspectiesystemen die steeds sneller en nauwkeuriger fouten opsporen in producten. Tegelijkertijd bleek op veel plekken dat de technologie nog in de kinderschoenen staat: vaak beperkt het gebruik zich tot ondersteuning in het ontwikkelproces, en nog niet tot inzet in het daadwerkelijke productieproces.

Er waren ook indrukwekkende demonstraties van (autonome) robots, waaronder drones, AGV’s en zelfs een paar echte humanoids — altijd gaaf om te zien.

Na onze ronde over de beursvloer (waar vooral de technische honger werd gestild), was het tijd voor de fysieke variant: een goed belegde hamburger en een verkoelend drankje. Sommigen maakten daarna nog een laatste rondje over de beurs om geen stand onbenut te laten.

Kortom: een interessante en inspirerende dag, met volop inzicht in de huidige stand van zaken en focus van bedrijven binnen het domein Vision, Robotics & Motion.

Meer updates